fullscreen
Dobry występ Polaka we Włoszech

Dobry występ Polaka we Włoszech

28/04/2015 Polsat Sport

W miejscowości Trobole nad Jeziorem Garda we Włoszech rozegrane zostały pierwsze zawody windsurfingowego Pucharu Europy. Wystartowało 48 zawodników z 11 krajów, w tym reprezentujący Polskę Maciek Rutkowski, który w tej stawce zajął 5. miejsce.

 

W dniach 23-26 kwietnia włoskie jezioro Garda stało się areną zmagań najlepszych europejskich windsurferów. W czołówce nie zabrakło reprezentanta Polski, który  zapowiada walkę o miejsce na podium w kolejnych zawodach cyklu Windsurfing Euro – Cup 2015.

23- letni słupszczanin bez problemu przeszedł przez ćwierćfinał i półfinał pierwszej eliminacji. W finale zaliczył nieco słabszy start, ale na stosunkowo długiej trasie zdołał odrobić stratę i zakończył pierwszy etap rywalizacji na 4. miejscu. W drugiej eliminacji Rutkowski wraz z teamowym kolegą i ówczesnym liderem zawodów Andreą Cucchim, źle policzyli heaty i obaj spóźnili się na start ćwierćfinałów!

- Nigdy jeszcze nie popełniłem takiego błędu. Tak, trasa była 3 kilometry od brzegu i owszem, sędziom ze względu na głębokość jeziora zakotwiczenie łódki zajęło ponad godzinę, a komunikacji z łodzią startową nie było żadnej. Nie zmienia to faktu, że był to nasz i tylko nasz błąd. Teraz trzeba jednak iść dalej i w przyszłości dopilnować, żeby sytuacja się nie powtórzyła. – powiedział nasz zawodnik, który pod koniec pierwszego dnia zmagań zajmował 12. miejsce.


Młody windsurfer stopniowo poprawiał jednak swoją pozycję i pod koniec drugiego dnia zajmował już 6. miejsce! Trzeciego dnia, w finale piątej eliminacji miał 100 metrów przewagi nad pozostałymi zawodnikami. Sędziowie stwierdzili jednak, że na jednej z bój nie wieje wystarczająco mocno i zarządzili powtórkę. Tym razem Polak był 4., co ostatecznie dało mu 5. miejsce w klasyfikacji ogólnej całych zawodów.

Rutkowski we wtorek, prosto z Mediolanu, leci do Korei Południowej. Tam od 1 do 6 maja rywalizował będzie w pierwszych zawodach pucharu świata zawodowców – PWA World Tour.