fullscreen
Rutkowski w trójce Pucharu Europy

Rutkowski w trójce Pucharu Europy

25/05/2015 Polsat Sport

Aby zobaczyć artykuł na stronie Polsatu Sport kliknij TUTAJ
 
W dniach 13 - 17 maja rozegrane zostały drugie w tym sezonie zawody pucharu Europy w windsurfingowej konkurencji slalom. Czwarte miejsce zajął reprezentujący Polskę Maciek Rutkowski. Wynik ten zapewnił mu awans na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

fot. Maciek Rutkowski
 

Warunki panujące przez ostatnie kilka dni u wybrzeży niemieckiej wyspy Sylt pozwoliły na rozegranie trzech eliminacji. Maciek Rutkowski (POL23) bez problemu zwyciężył w drugiej z nich. W trzeciej zajmował drugą pozycję, która zapewniłaby mu zwycięstwo w imprezie. Niestety, kiedy zawodnicy znajdowali się 50 metrów od mety, sędziowie zdecydowali o przerwaniu eliminacji. W powtórce Polak był piąty, co dało mu czwarte miejsce w całych zawodach i awans na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu Europy.

 

- Panowały moje wymarzone warunki, czyli silny wiatr i 2 - metrowe fale. Sędziowie stwierdzili jednak, że nie są w stanie zapewnić w takiej sytuacji bezpieczeństwa wszystkim startującym. Cieszę się z miejsca w trójce najlepszych zawodników w Europie. Jednocześnie czuję ogromny niedosyt, bo płynąłem dobrze, a zwycięstwo było w zasięgu ręki - komentuje Rutkowski. 

 

W rywalizacji u wybrzeży wyspy Sylt najlepszy był reprezentant gospodarzy Vincent Langer, drugi był Casper Boumann z Holandii, a trzeci Sebastian Kordel z Niemiec. Kolejne zawody z cyklu Euro-Cup rozegrane zostaną w dniach 16 - 21 czerwca w Chorwacji. Kilka dni wcześniej Maciek Rutkowski wystartuje również w zawodach PWA World Tour (puchar świata) w St. Pere Pescador w Hiszpanii.